ACASA > Romani > Horia Tecău şi Robert Lindstedt, a doua victorie consecutivă. Au ajuns în sferturi la Miami

Horia Tecău şi Robert Lindstedt

Horia Tecău şi partenerul lui, suedezul Robert Lindstedt, par să fi regăsit gustul succesului. Ei au câştigat al doilea meci consecutiv la Miami, calificându-se în sferturile de finală.

AICI VEDEŢI CE A FĂCUT ALEXANDRA DULGHERU ÎN CONCURSUL DE SIMPLU

În turul secund al turneului Masters, Tecău şi Lindstedt – cap de serie numărul 2 – au învins cu scorul de 6-4, 6-4 cuplul giganţilor americani John Isner şi Sam Querrey. Pentru un loc în semifinalele competiţiei, ei vor juca împotriva perechii cotate cu a doua şansă la titlu, Max Mîrni (Belarus)/ Daniel Nestor (Canada), una dintre cele mai bune echipe de dublu din circuitul profesionist.

Ziua de ieri a fost marcată de eliminarea în turul secund al unui turneu de Masters, pentru a doua oară consecutiv, a liderilor mondiali, americanii Bob şi Mike Bryan. Cei doi fraţi gemeni au fost învinşi cu scorul de 7-5, 6-4 de perechea Oliver Marach/ Janko Tipsarevic.