ACASA > Video > VIDEO: Nu aţi mai văzut aşa ceva într-un meci de Masters! David Ferrer a luftat sau a făcut intenţionat?

David Ferrer a lăsat mingea să cadă în loc să o lovească de sus

O fază incredibilă s-a petrecut în timpul meciului dintre David Ferrer şi Novak Djokovic din sferturile de finală de la Madrid. În primul set, la scorul de 3-3 la game-uri, spaniolul părea că va lovi mingea prin smash de lângă fileu, însă a lăsat-o să cadă şi a plasat-o lângă fileu. Ar fi fost o lovitură câştigătoare dacă în faţa lui nu se afla Djokovic, care a recuperat şi a făcut punctul.

Încă nu a putut nimeni să spună exact dacă a fost o lovitură intenţionată sau o greşeală. Eu cred că a fost o fază intenţionată a lui Ferrer.

One thought on “VIDEO: Nu aţi mai văzut aşa ceva într-un meci de Masters! David Ferrer a luftat sau a făcut intenţionat?