ACASA > Romani > Masculin > Adrian Ungur > Adrian Ungur a avut patru mingi de meci dar a pierdut în optimi la BRD Nastase Tiriac Trophy

Adrian Ungur

Adrian Ungur a fost la un singur punct de o calificare în premieră în sferturile de finală ale unui turneu ATP. El a fost învins cu scorul de 4-6, 7-6 (6), 6-1, după două ore şi 45 de minute, de brazilianul Joao Souza, la capătul unui meci în care a irosit patru mingi de meci în setul al doilea!

“Nu s-a întâmplat nimic, am avut doar patru mingi de meci. În acest meci diferenţa a fost făcută de serviciu. Dacă puteam să returnez mai multe mingi, aş fi câştigat. Am fost atât de aproape, dar mai mult nu s-a putut. Teoretic era de bătut, mai ales că jucam şi acasă, în faţa propriilor spectatori”, a spus Ungur la conferinţa de presă de după meci.