
Sorana Cîrstea este una din ţintele preferate ale jurnaliştilor francezi la Saint Malo. Imediat după calificarea în semifinalele turneului francez de 100.000 de dolari, e le-a acordat un interviu, în care a povestit cât de fericită e că şi-a luat revanşa în faţa Laurei Pous Tio, care o făcuse să plângă la Bucureşti după eliminarea din sferturi, cum are o infecţie la un deget de la mâna stângă care nu-i trece de mult timp şi probabil va avea nevoie de o operaţie cu laser în săptămânile viitoare. De asemenea, a povestit ce bine se simte cu tatăl ei în tribune. “Tata e doar tata, nu îmi dă sfaturi sau nu mă antrenează”, a mai spuus ea.
Vedeţi interviul în continuare.
[youtube j56k3g0yrGM]