ACASA > Romani > Feminin > Monica Niculescu > Monica Niculescu s-a calificat în sferturi la Doha! Simona Halep, eliminată

Monica Niculescu s-a calificat în sferturi la Doha! Simona Halep, eliminată

Monica Niculescu

Monica Niculescu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Doha, după ce a învins-o în optimi, cu scorul de 7-6, 6-4, pe Katerina Bondarenko (Ucraina). Partida a durat o oră şi 55 de minute. Următoarea adversară a Monicăi Niculescu (31 WTA) va fi învingătoarea prtidei dintre Samantha Stosur, a treia favorită şi cea care a eliminat-o în turul doi pe Sorana Cîrstea, şi cehoaica Petra Cetkovska.

Tot azi, în turul trei, a jucat şi Simona Halep. Ea a fost eliminată cu scorul de 6-3, 6-1 de liderul clasamentului mondial, belarusa Victoria Azarenka.

2 thoughts on “Monica Niculescu s-a calificat în sferturi la Doha! Simona Halep, eliminată