ACASA > Inedit din tenis > Simona Halep şi Monica Niculescu s-au calificat în optimi la Doha!

Simona Halep şi Monica Niculescu s-au calificat în optimi la Doha!

Simona Halep a ajuns în optimi la Doha

Simona Halep şi Monica Niculescu continuă parcursul foarte bun de la Doha! Ele s-au calificat în optimile de finală ale turneului de la Doha, dotat cu premii în valoare totală de 2.168.400 de dolari. În turul secund, Halep a învins-o cu 6-4, 6-4, după o oră şi  22 de minute, pe cehoaica Iveta Benesova, în vreme ce Niculescu a beneficiat de abandonul Verei Zvonareva, a opta favorită a competiţiei şi deţinătoarea titlului, în setul al doilea, la scorul de 3-2 pentru româncă. Niculescu câştigase şi primul set, cu 7-5!

Următoarea adversară a Smonei, care în primul tur o învinsese pe a 15- a favorită, Daniela Hantuchova, va fi învingătoarea partidei dintreVictoria Azarenka, liderul clasamentului WTA şi campioana de la Australian Open, şi nemţoaica Mona Barthel.

Niculescu va juca pentru sferturi cu învingătoarea meciului dintre Flavia Pennetta şi Katerina Bondarenko.

One thought on “Simona Halep şi Monica Niculescu s-au calificat în optimi la Doha!