ACASA > Inedit din tenis > Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturile de finală la Barcelona

Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturile de finală la Barcelona

Sorana Cirstea

Sorana Cîrstea nu a fost aleasă degeaba pe afișul turneului de la Barcelona. Ea și-a confirmat valoarea și în urmă cu câteva minute, reușind să se califice în sferturile de finală ale turneului de 220.000 de dolari din Spania. Sorana a învins-o cu scorul de 1-6, 6-3, 6-1 pe reprezentanta gazdelor, Lourdes Domingues Lino.

Sorana a avut parte până acum de o săptămână de vis la Barcelona. Pe lângă cele două victorii, ea a fost răsfățată de organizatori: a primit un tort de ziua ei (AICI puteți vedea ce tort a primit Sorana de la organizatori) și a vizitat cantonamentul ”extratereștrilor” de la Barcelona (AICI vedeți cu cine s-a fotografiat Sorana).

Cîrstea, care va juca pentru semifinale cu belarusa Olga Govortsova, e a doua româncă din sferturile de finală după Simona Halep, care a eliminat-o pe deținătoarea titlului, Roberta Vinci.