ACASA > Inedit din tenis > Foto > FOTO: Roger Federer a făcut schimb de tricouri la Roma cu Totti

Roger Federer şi Francesco Totti în vestiar la Roma

Cunoscut ca un mare fan al fotbalului, Roger Federer a avut parte ieri de o surpriză plăcută la Roma. El a fost vizitat la vestiar de Francesco Totti, legendarul căpitan al celor de la AS Roma, echipă la care evoluează şi portarul român Bogdan Lobonţ. Evident, păstrând obiceiul din fotbal, Federer şi Totti au făcut schimb de tricouri…

În ceea ce-l priveşte pe elveţian, acesta s-a calificat ieri după un meci destul de dificil cu spaniolul Juan Carlos Ferrero. în aceeastă partidă, una în care s-au întâlnit doi foşti lideri mondiali, Federer s-a impus cu scorul de 6-2, 5-7, 6-1. El va juca în continuare în compania surprinzătorului italian Andreas Seppi.

Joacă la PartyPoker şi câstigi bani!

Peninsularului i-a trecut glonţul pe la ureche în meciul din optimile de finală, învingându-l cu 6-7 (1), 7-6 (6), 7-6 (6) pe cel mai bun prieten al lui Roger Federer, Stanislas Wawrinka. Meciula  fost unul demn de povestit nepoţilor, căci Seppi a reuşit să câştige după ce a salvat nu mai puţin de şase mingi de meci!

În celelalte trei sferturi de finală se vor disputa partidele: Novak Djokovic – Jo Wilfried Tsonga, David Ferrer – Richard Gasquet şi Tomas Berdych – Rafael Nadal. Semifinalele de vis în acest caz ar putea fi Djokovic – Federer şi Ferrer – Nadal.

Fashion Days

2 thoughts on “FOTO: Roger Federer a făcut schimb de tricouri la Roma cu Totti

1. in mod normal roger nu ar tb sa aiba probl cu seppi, in primul rand pt ca seppi e terminat dupa 2 meciuri de 3 seturi si ft lungi si ft grele, mai e si presiunea ca e jucator gazda, e in sferturi, joaca cu roger etc etc,dar….o fi roger pregatit sa dea ochii cu djokovic? ar fi prima intalnire de la us open si nu are amintiri prea placute de acolo, nu? prietenii stiu de ce….
    pe de alta parte , sa faca seppi semifinale? parca nu prea cred.