ACASA > Inedit din tenis > Tamira Paszek, eleva lui Andrei Pavel, a ajuns în sferturi la Wimbledon!

Tamira Paszek, eleva lui Andrei Pavel, a ajuns în sferturi la Wimbledon!

Tamira Paszek

Minunea pe care o face Andrei Pavel cu austriaca Tamira Paszek continuă! Sportiva antrenată de românul nostru a deveit prima jucătoare calificată în sferturile de finală ale actualei ediții, după ce a învins-o cu scorul de 6-2, 6-2 pe a 21-a favorită, italianca Roberta Vinci! Următoarea adversară a Tamirei va fi învingătoarea meciului dintre Victoria Azarenka și Ana Ivanovic.

One thought on “Tamira Paszek, eleva lui Andrei Pavel, a ajuns în sferturi la Wimbledon!

1. din pacate, acum cred ca se opreste, vica a spulberat-o pe ana, s-ar putea sa o spulbere si pe tamira, dar performanta ramane indiferent de rezultatul din acel meci