ACASA > Inedit din tenis > Foto > FOTO: Caroline Wozniacki a câştigat la Seul primul titlu din 2012

Caroline Wozniacki cu trofeul castigat la Seul

Caroline Wozniacki a obţinut azi dimineaţă o victorie care valorează pentru ea mai mult decât oricare alt titlu. S-a impus în finala turneului de la Seul, acesta fiind primul titlu câştigat de ea după mai mult de un an!În ultimul act al turneului coreean, ea a învins-o cu 6-1, 6-0 pe Kaia Kanepi (Estonia).

Ultima performanţă de acest fel fusese înregistrată în dreptul danezei anul trecut, la Newport. De atunci, a urmat o lungă perioadă de secetă, concretizată în clasamentul mondial prin căderea de pe locul 1 mondial în afara Top 10!. pentru Wozniacki acesta este cel de-al 19-lea titlu WTA din carieră, cifră cu care se clasează pe locul 4 în ierarhia jucătoarelor active după numărul de titluri câştigate. Primele trei locuri sunt ocupate de Serena Williams (45), Venus Williams (43) şi Maria Sharapova (27).

AICI vedeţi mai multe date statistice, precum şi declaraţii ale danezei date după partida de la Seul, în articolul publicat pe site-ul WTA.

PROMO EMAG: Dacă sunteţi în căutarea unui telefon mobil pe care să puteţi urmări live rezultatele meciurilor de tenis, acesta e CEL MAI BINE VÂNDUT model de Samsung pe pe EMAG: Telefon mobil Samsung S6102 Galaxy Y Duos Dual Sim Black