ACASA > Inedit din tenis > Irina Begu s-a calificat în sferturi la Linz!

Irina Begu s-a calificat în sferturi la Linz!

Irina Begu

Povestea Irinei Begu continuă la Linz. Ea a ajuns în sferturilede finală ale turneului de 220.000 de dolari, după ce, în optimi, a dispus cu scorul de 6-4, 7-6 (7), după o oră şi 52 de minute, de olandeza Kiki Bertens.

Următoarea adversară a Irinei – singura româncă învingătoare într-un turneu WTA în 2012 – va fi americanca Bethanie Mattek Sands, numărul 201 WTA, care a trecut cu scorul de 6-3, 6-3, de a 35-a jucătoare a lumii, Carla Suarez Navarro (Spania).

Irina a rpmas singura româncă pe tabloul principal de la Linz, după ce, tot azi, Simona Halep a fost învinsă în turul secund, cu 6-1, 6-1, de liderul mondial, Victoria Azarenka.

4 thoughts on “Irina Begu s-a calificat în sferturi la Linz!

1. eu ti-am mai spus tie ca la tine increderea e muuuuuult mai mare decat cruda realitate!
    era ceva de domeniul fantasticului ca azarenka sa se impiedice de simona, a avut ghinion la tragerea la sorti, ma uit acum la martic si adversara ei al carei nume nu pot sa-l rostesc, pe oricare din ele le batea usor de tot, dar nu-ti poti alege adversarii, din pacate

1. Eu am decis sa raman optimist indiferent de cat de incredibila pare alegerea :)) Acum ii tin pumnii Irinei, care chiar ch=red ca daca va ajunge sa joace cu Azarenka va putea sa invinga. La turneul asta Irina a revenit din “morti” de cateva ori, a si pierdut – desi a facut asta cand stia ca va fi LL – apoi a intalnit un alt LL pentru ca Cibulkova s-a retras, si tot asa. Totul ma duce cu gandul ca e saptamana Irinei. Sper sa am si dreptate 🙂

2. Azarenka ai o nuca prea tare pentru orice jucatoare in afara de Serena nu stiu care o poate sa o invinga ,Trebe sa treaca de Mattek-Sands B. (Usa) in sferturi un meci greu si o semfinala ar fi un turenu bun pentru ea tinant cont ca o intrat din postura de L.L