ACASA > Inedit din tenis > Irina Begu şi Monica Niculescu vor juca finala în Luxemburg!!!

Irina Begu şi Monica Niculescu vor juca finala în Luxemburg!!!

irina begu monica niculescu

Irina Begu si Monica Niculescu

O veste care mă bucură nespus: Irina Begu şi Monica Niculescu s-au calificat în finala probei de dublu din cadrul turneului de la Luxemburg! Cele două, singurul cuplul sută la sută românesc din tenisul mare, au învins în sferturile de finală, cu scorul de 7-5, 6-4, după o oră şi 29 de minute, cuplul Vera Duşevina/ Olga Govorţova (Rusia/ Belarus), cap de serie numărul 3.

Adversarele din finală ale cuplului nostru vor fi învingătoarele meciului dintre perechile Andrea Hlavackova/ Lucie Hradecka (Cehia) – Bethanie Mattek-Sands/ Andrea Petkovici (SUA/ Germania). Finala va avea loc duminică.

Până atunci, mâine, de la ora 18.00, Monica va juca în semifinalele probei de simplu, contra slovacei Daniela Hantuchova.

Irina Begu şi Monica Niculescu au câştigat la începutul acestui sezon titlul de dublu de la Hobart.

2 thoughts on “Irina Begu şi Monica Niculescu vor juca finala în Luxemburg!!!