ACASA > Poza zilei > POZA ZILEI, 19 noiembrie 2012: Samantha Stosur, a 400-a victorie în WTA

POZA ZILEI, 19 noiembrie 2012: Samantha Stosur, a 400-a victorie în WTA

Samantha Stosur la Moscova

Samantha Stosur s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Moscova după unul din cele mai lungi meciuri feminine de două seturi din istorie. Ea a învins-o cu scorul de 7-6, 7-5, la capătul a două ore şi 29 de minute pe franţuzoaica Alize Cornet. Dar ceea ce e cu adevărat remarcabil e că Samantha a câştigat cel de-al 400-lea meci de simplu al carierei, o cifră considerabilă mai ales dacă ne gîndim că în prima parte a carierei australianca a fost cunoscută mai mult datorită meciurilor disputate la dublu.