ACASA > Grand Slam > Australian Open > Monica Niculescu, Simona Halep și Edina Gallovits au fost eliminate de la Australian Open

Monica Niculescu

Toate cele trei românce intrate azi pe teren la Australian Open au fost eliminate. Astfel, în cursă rămân doar Sorana Cîrstea și Irina Begu.

Monica Niculescu s-a aflat față în față cu liderul mondial, belarusa Victoria Azarenka. Aceasta s-a impus cu scorul de 6-1, 6-4 după 84 de minute. AICI vedeți statistica meciului.

Edina Gallovits a fost învinsă cu 6-0, 6-0 de Serena Williams, care în game-ul 5 al primului set s-a și accidentat la gleznă. AICI vedeți statistica meciului, care  a durat 54 de minute.

Simon Halep a fost eliminată de favorita 29, americanca Sloane Stephens. Aceasta s-a impus cu scorul de 6-1, 6-1, după doar 47 de minute. AICI vedeți statistica meciului.

2 thoughts on “Monica Niculescu, Simona Halep și Edina Gallovits au fost eliminate de la Australian Open