
Nadal a pierdut ambele finale de la Vina del Mar, dar s-a despărțit cu o amintire foarte frumoasă de Chile și de organizatori. După ultima festivitate de premiere, copiii de mingi au venit la spaniol pentru a face fotografia de grup, dar au scos și un steag în care îi mulțumeau lui Rafa pentru prezența în Chile.
Foarte frumos.
AICI vedeți cât de afectat a fost Rafa după pierderea finalei.