ACASA > Fotogalerii > Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului de la Pattaya

Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului de la Pattaya

Sorana Cirstea la Pattaya

Sorana Cîrstea s-a calificat, pentru al doilea an consecutiv, în semifinalele turneului de la Pattaya. Unde o va întâlni, ca și anul trecut, pe prietena sa, rusoaica Maria Kirilenko.

În sferturile de finală, azi, Sorana a dispus cu scorul de 6-3, 6-0 de letona Anastasia Sevastova. O victorie pe care a dedicat-o fratelui său, Mihnea, care azi a împlinit 18 ani. Următoarea adversară a Soranei va fi prietena ei, Maria Kirilenko, alături de care a petrecut la începutul acestei săptămâni la ziua de naștere a rusoaicei, așa cum ați văzut AICI. În sferturi, Kirilenko a învins-o cu scorul de 7-6, 6-3 pe compatrioata ei, Elena Vesnina. Culmea e că anul trecut, tot în semifinale la Pattaya, am avut tot meciul Cîrstea – Kirilenko. Atunci s-a impus rusoaica.

Iată câteva poze cu Sorana în timpul meciului cu Sevastova.