ACASA > Video > VIDEO: Lovitura săptămânii a fost reușită de Zeballos în meciul cu Almagro de la Acapulco

Horacio Zeballos

Argentinianul Horacio Zeballos a reușit nu lovitura zilei, ci a săptămânii în tenisul mondial. El a făcut punctul în setul secund al meciului cu Nicolas Almagro în meciul pe care l-a pierdut în sferturile de finală ale turneului ATP de la Acapulco cu scorul de 6-3, 6-4.

Vedeți mai jos punctul câștigat de Zeballos. Mai trebuie spus doar că adversarul lui Almagro din semifinalele turneului ATP de la Acapulco va fi Rafael Nadal, care a trecut în sferturile de finală.

OFERTA ZILEI la Emag: Pana la 4 martie puteti cumpara acest Televizor LED Samsung, 54 cm, Full HD, 22ES5000, cu o reducere de 200 de lei. In plus, primiti si un card cadou de 110 lei

Ligo.ro

2 thoughts on “VIDEO: Lovitura săptămânii a fost reușită de Zeballos în meciul cu Almagro de la Acapulco

1. cum a devenit de altfel si rosol! 🙂
      ca de anul trecut de la wimbledon nu a mai facut absolut nimic deosebit
      dar asta nu inseamna ca e un nimeni, e si el un jucator care si-a aparat sansele cat a putut si a avut sorti de izbanda, probabil ca la meciul urmator nadal ii desfiinteaza pe amandoi, dar pentru moment rosol este cel care l-a invins pe nadal la wimbledon si de atunci nu a mai jucat 7 luni, iar zeballos este cel care l-a invins intr-o finala de turneu si nu oriunde ci chiar pe zgura! doar roger mai reusise, la hamburg si madrid