ACASA > Romani > Feminin > Alexandra Cadantu > Alexandra Cadanțu a învins-o pe Irina Begu și s-a calificat în sferturi la Katowice

Alexandra Cadantu

Alexandra Cadanțu a câștigat, după aproape două ore și jumătate, meciul româncelor de la Katowice. Ea a învins-o în optimile de finală, după trei seturi pe Irina Begu.

Două ore și 24 de minute a durat prima confruntare sută la sută românească din acest an de pe tabloul principal al unui turneu WTA, Alexandra Cadanțu s-a impus cu scorul de 4-6, 6-3, 6-4 la capătul unui meci cu foarte multe răsturnări de situație. Un meci dificil pentru ambele sportive, care se cunosc de atâția ani și care s-au aflat pentru prima dată față în față ca adversare într-un turneu din circuitul WTA.

Pentru Alexandra, aceasta a fost cea de-a doua partidă disputată împotriva unei românce la această ediție a turneului de la Katowice. Ea a învins-o în meciul decisiv al calificărilor, cu 6-0, 6-0, pe Raluca Olaru. Următoarea adversară a Alexandrei va fi învingătoarea meciului dintre Jill Craybas și Shahar Peer.

În ceea ce o privește pe Raluca Olaru, aceasta nu a plecat acasă, ci a ajuns până în semifinalele probei de dublu. AICI vedeți pe cine și cu ce scor a învins azi, în sferturile de finală.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest aparat foto digital Fujifilm are o reducere de aproape 50% si costa 599 de lei

Produse evoMAG.ro

5 thoughts on “Alexandra Cadanțu a învins-o pe Irina Begu și s-a calificat în sferturi la Katowice

1. acuma hai sa mai scriu cateva cuvinte daca tot am vazut meciul
    a fost un meci foarte intens, nu neaparat dramatic, dar intens, fetele au jucat bine fiecare pe rand, nu amandoua in acelasi timp din pacate, irina a condus in setul 3 cu 4-1 iar de acolo alexandra a facut 5 game-uri la rand si a castigat meciul gratie unei duble a irinei in ultimul punct
    nu mi-a placut ca la sfarsit, la fileu, au dat mana foarte rece, nu s-au pupat si nici macar nu si-au zambit, cred ca irina a fost foarte suparata pe ea insasi, alt motiv nu avea
    ziceau si comentatorii englezi ca este o performanta excelenta a alexandrei, jucatoare venita din calificari
    bravo ei, partea buna e ca avem o romanca in sferturi

2. Dupa victoria cu Lisicki trebuia sa o lege si pe a-2-a contra lui Begu!Urmatoarea adversara Craybas sau Peer ambele mi se par de batut!