ACASA > Inedit din tenis > Victor Hănescu s-a calificat în sferturile de finală la BRD Nastase Tiriac Trophy!

Victor Hănescu a fost incurajat de Andrei Pavel

Victor Hănescu s-a calificat azi în sferturile de finală ale BRD Nastase Tiriac Trophy, după o victorie în faţa celui de-al patrulea favorit!

În turul secund, Hănescu l-a învins cu scorul de 6-4, 6-3, la capătul unui meci care a durat o oră şi 19 minute, pe rusul Mihail Iujnîi şi va juca mâine în sferturile de finală contra germanului Florian Mayer, locul 29 ATP şi cap de serie numărul 5. Campionul ediţiei 2011, Mayer l-a învins cu 7-6, 1-6, 6-3 pe belgianul
David Goffin.

OCAZIE de la EMAG: Acest Televizor LED LG, 81 cm, HD are o reducere de 20% si costa acum 1.079 de lei

MeliMeloParis.ro

One thought on “Victor Hănescu s-a calificat în sferturile de finală la BRD Nastase Tiriac Trophy!