ACASA > Romani > Masculin > Adrian Ungur > Adrian Ungur e în optimi la simplu, iar Florin Mergea în sferturi la dublu la Roma

Adrian Ungur

Victorii româneşti la challenger-ul de 30.000 de euro de la Roma.

Adrian Ungur s-a calificat în optimile de finală ale probei de simplu, după ce l-a învins cu scorul de 6-3, 4-6, 6-4 pe neamţul Bastian Knittel. Următorul adversar al românului, care e neînvins de 10 zile, fiind campionul în exerciţiu de la Tunis, va fi croatul Blaz Kavcic, al treilea favorit al competiţiei.

Pe tabloul de dublu, Florin Mergea s-a calificat în sferturile de finală. Favoriţi doi la dublu, Florin Mergea şi Philipp Marx au învins în primul tur, cu 7-6, 6-4 pe Guido Pella/ Eduardo Schwank şi s-au calificat în sferturile de finală.

OCAZIE de la EMAG: Acest Televizor LED LG, 81 cm, HD are o reducere de 20% si costa acum 1.079 de lei

6 thoughts on “Adrian Ungur e în optimi la simplu, iar Florin Mergea în sferturi la dublu la Roma

1. Va mai trece mult timp pana va mai lua un roman un Masters din pacate.

P.S : Cel mai probabil va juca la Bordeaux CH si nu in calificari la Roma oricum. 😛

P.S.2 : Ungur – Kavcic – 6-3 ; 3-2 momentan .

1. Foarte lung si ciudat meciul lui Ungur (urmarind livescore) . Bine ca s-a calificat. Tot asa.

P.S : Partenerul lui Ungur nu s-a prezentat la meci la dublu . Deci nu au cum sa fie in sferturi 🙂