ACASA > Romani > Masculin > Horia Tecau > Horia Tecău şi Max Mirnyi au fost eliminaţi în sferturile de finală la Madrid

Horia Tecău şi Max Mirnyi au fost eliminaţi în sferturile de finală la Madrid

Horia Tecau si Max Mirnyi

Horia Tecău şi Max Mirnyi, favoriţi 5 ai turneului, au fost eliminaţi în sferturile de finală ale Mastersului de la Madrid.

Tecău şi Mirnyi au fost învinşi cu scorul de 6-2, 7-6 de spaniolii David Marrero/ Fernando Verdasco, la capătul unui meci care a durat o oră şi 14 minute de joc. Aceasta a fos a doua înfrângere consecutivă suferită de Tecău şi Mirnyi în faţa cuplului Marrero/ Verdasco, după cea de la Mastersul de la Monte Carlo. Pentru Tecău, această înfrângere nu a picat chiar bine, căci el anul trecut a jucat finala acestui turneu.

OFERTA ZILEI: Acest aparat foto are o REDUCERE DE 900 de lei: Mirrorless Samsung NX1000, 20.3 MP, Obiectiv 20-50mm, Black

3 Suisses - VIP

One thought on “Horia Tecău şi Max Mirnyi au fost eliminaţi în sferturile de finală la Madrid