ACASA > Stiri > VIDEO: Grigor Dimitrov a mai reușit o lovitură spectaculoasă la Madrid

Grigor Dimitrov

Bulgarul Grigor Dimitrov a mai câștigat o dată laurii zilei la rubrica ”Hot Shot” a celor de la ATP. Nu l-a ajutat prea mult, căci oricum a pierdut.

Vedeți mai jos lovitura reușită de Dimitrov, care până la urmă a pierdut în fața lui Stan Wawrinka, elvețianul impunându-se cu scorul de 3-6, 6-4, 6-1 și calificându-se în sferturile de finală.

OFERTA ZILEI: Acest aparat foto are o REDUCERE DE 900 de lei: Mirrorless Samsung NX1000, 20.3 MP, Obiectiv 20-50mm, Black

Comodo

3 thoughts on “VIDEO: Grigor Dimitrov a mai reușit o lovitură spectaculoasă la Madrid

1. a vazut cineva meciul lui dimitrov ca sa vorbeasca?
    daca te uiti doar pe livescore nu ai cum sa vezi decat rezultatul
    nici roger nu a rupt gura targului dupa ce l-a batut pe sampras la wimbledon! si uite-l ce cariera a avut! macar sa aiba si grigore jumatate din ce a facut el
    aseara a jucat la un ritm incredibil timp de un set si jumatate, a fost un game ft disputat la mijl setului 2 , pe care l-a pierdut intr-un final si de-acolo a cazut, nu ca ar fi inconstant, ci pur si simplu pt ca era ft obosit, nici luciditate nu mai avea in alegerea loviturilor, nici porecizie