ACASA > Inedit din tenis > ȘTIRILE ZILEI, 2 iunie 2013: Roger Federer a obținut victoria 900 a carierei și e în sferturi la Roland Garros

Roger Federer

1. Tommy Robredo a reușit a treia revenire consecutivă de la 0-2 la seturi la acest Roland Garros și s-a calificat în sferturile de finală. AICI aflați mai multe detalii.

2. Roger Federer s-a calificat în cel de-al 36-lea sfert de finală consecutiv la un turneu de Grand Slam. El l-a învins pe Gilles Simon în cinci seturi și a obținut victoria 900 în ATP. AICI aflați detalii.

3. Drama lui Novak Djokovic: ieri  a aflat că i-a decedat primul antrenor, Jelena Gencic. AICI aflați detalii, iar AICI vedeți întâlnirea emoționantă dintre cei doi, de acum doi ani, când Nole i-a dus antrenoarei trofeul cucerit la Wimbledon.

4. Benoit Paire este foc și pară pe arbitrii de la Roland Garros. AICI citiți de ce.

5. Serena Williams își continuă sirul victoriilor consecutive. A ajuns la cota 28. AICI aflați mai multe și vedeți pe cine a bătut în optimi.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest aparat foto Nikon e redus cu 300 de lei, costand acum 800 lei. Are 16.1 MP si poate face si fotografii care pot fi redate pe monitoare compatibile 3D!

2 thoughts on “ȘTIRILE ZILEI, 2 iunie 2013: Roger Federer a obținut victoria 900 a carierei și e în sferturi la Roland Garros

1. Federer ramane un GENIU inegalabil !

Am citit in prosport.ro titrarea dinainte iar informatia se gaseste in sport.ro :
    VIDEO – non stop, la infinit … === traiectoria imposibila in meciul cu Simon; mingea a trecut pe langa fileu si a intrat in terenul adversarului

Personal mi-ar fi placut finalul meciului dar nu a iesit : a avut doi asi iar al treilea as ar fi fost gata meciul dar n-a fost sa fie. A urmat dupa cateva secunde sau chiar un minut iar Roger radia cu fericire si bucurie

2. paire ar trebui intai sa-si vada de joc si apoi sa ridice pretentii
    este mult prea nervos si figurant pentru ce rezultate are, plin de talent dar numai talentul nu ajunge
    este unul din pariurile mele si sunt pe cale sa-l pierd

tommy robreso – jos palaria

roger – un geniu al recordurilor

djokovic – l-am vazut adineauri la eurosport la game set si mats in studo si nu parea prea afectat, as vrea sa vad putina emotie si afectiune la el, din pacate el este croit pe incrancenare si atat

serena – zici ca a intrat in anul mortii, asa joaca, sa-mi fie scuzata exprimarea, dar e atat de disperata sa castige ca zici ca nu mai apuca ziua de maine