ACASA > Andy Murray > POZA ZILEI, 14 iunie 2013: Andy Murray a plonjat spre sferturi la Queens

POZA ZILEI, 14 iunie 2013: Andy Murray a plonjat spre sferturi la Queens

Andy Murray in plonjon la Queens

Andy Murray, mândria britanicilor în tenisul mondial, a avut ieri o zi plină. A jucat două meciuri într-o zi și, la el ca Simona Halep miercuri, la Nurnberg, a ajuns în sferturile de finală, dar la Queens.

Mai întâi, ieri, Murray a avut de încheiat socotelile cu francezul Nicolas Mahut. El a câștigat cu scorul de 6-3, 7-6 un meci început miercuri și al cărui set doi s-a disputat joi. După câteva ore, Andy Murray a obținut o nouă victorie, trecând cu scorul de 6-2, 6-2 de australianul Marinko Matosevic, devenit celebru, dacă vă mai amintiți, la Monte Carlo, când i-a dărâmat sticlele cu apă așezate metodic și profesionist de Nadal în poziția norocoasă.

Azi, Andy Murray intră din nou în arenă, de data aceasta pentru a încrucișa rachetele cu germanul Benjamin Becker, care a trecut în primul tur de Bernard Tomic.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest aparat foto Nikon e redus cu 300 de lei, costand acum 800 lei. Are 16.1 MP si poate face si fotografii care pot fi redate pe monitoare compatibile 3D!