ACASA > Romani > Feminin > Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală la Budapesta

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală la Budapesta

Simona Halep trece cu adevărat prin cea mai bună perioadă a carierei. Ea a ajus în sferturile de finală la Budapesta, obținând a 17-vea victorie din ultimele 20 de meciuri disputate în WTA.

Azi, în turul secund din capitala Ungariei, Simona Halep, a treia favorită, a învins-o cu 6-1, 6-1 pe reprezentanta gazdelor, Agnes Bukta. În sferturile de finală, Halep va juca împotriva unei alte jucătoare din Ungaria, Timea Babos.

În sferturile de finală ale probei de dublu, Raluca Olaru și rusoaica Valeria Solovieva au fost învinse cu scorul de 6-4, 6-2 de perechea Grandin/ Martic.