ACASA > Inedit din tenis > Victor Hănescu s-a calificat în sferturile de finală la Stuttgart

Victor Hănescu s-a calificat în sferturile de finală la Stuttgart

Victor Hanescu

Victor Hănescu s-a calificat azi în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart, unde va juca împotriva favoritului 4, francezul Benoit Paire.

În turul secund, Hănescu l-a învins cu scorul de 6-1, 6-4 pe brazilianul Thomaz Bellucci. El va lupta pentru ocuparea unui loc în semifinale contra favoritului 4, francezul Benoit Paire, pe care l-a învins în toate cele trei întâlniri precedente!

2 thoughts on “Victor Hănescu s-a calificat în sferturile de finală la Stuttgart

1. este cat se poate de clar ca paire are o problema de atitudine
    si la fel de clar este ca voi pierde pariul pe care il pusesem pe el la inceputul anului
    asta e, nu are cum sa-ti iasa tot
    nu poate sa depaseasca faza asta cu oftica, nu poate sa inteleaga ca poate adversarul e mai bun ca el, asta e
    azi cu victor, la 7-5, 5-2 pt victor, paire urma sa serv pt a ramane in meci
    vreau sa zic ca nici nu a stat pe scaun la pauza dintre game-uri, s-a ridicat, s-a dus la locul ce unde urma sa serv si a lovit mingea de orice, inclusiv de prelata, de nervi, logic