ACASA > Poza zilei > POZA ZILEI, 31 august 2013: Zâmbetul lui Del Potro după înfrângerea cu Lleyton Hewitt, sau cum se simți când te bate chiar idolul tău

Juan Martin del Potro si LLeyton Hewitt la finalul meciului direct de la US Open

Lleyton Hewitt și al șaselea favorit al turneului de la US Open, Juan Martin del Potro, au oferit un meci memorabil în turul doi al competiției americane.

Cei doi foști campioni de la US Open, ambii cucerind titlul la vârsta de 20 de ani, dar la distanță de 8 ani, au oferit un meci pe viață și pe moarte, cum se spune. S-a impus Lleyton Hewitt după 4 ore și 3 minute, cu scorul de 6-4, 5-7, 3-6, 7-6, 6-1, dar la final a rezultat fotografia de mai sus, sugestivă pentru ce simte un jucător atunci când e învins e idolul său.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest Laptop Lenovo are o reducere de 250 de lei.

One thought on “POZA ZILEI, 31 august 2013: Zâmbetul lui Del Potro după înfrângerea cu Lleyton Hewitt, sau cum se simți când te bate chiar idolul tău

1. eu ti-am zis ca o sa aiba meci greu cu hewitt!

cred ca pierde destule puncte cat sa-l depaseasca roger pt ca e distanta mica intre ei in clasament, dar nu stiu exact ce diferenta este intre sferturi – 360 puncte – si turul 2