ACASA > Romani > Feminin > Laura Andrei > FOTOGALERIE: Faceţi cunoştinţă cu campionii naţionali din 2013

FOTOGALERIE: Faceţi cunoştinţă cu campionii naţionali din 2013

Politehnica, echipa campioană la feminin

În ultimele zile, la Bucureşti au avut loc Campionatele Naţionale de tenis individual şi pe echipe. Performerii actualei ediţii au fost Dacian Crăciun şi Raluca Olaru. Crăciun a cucerit trei titluri, iar Olaru două.

În continuare, iată cine sunt campionii naţionali la simplu, dublu şi pe echipe.

Echipe feminin: Noua campioană e Politehnica, formaţie care le-a avut  în componenţă pe Raluca Olaru, Ioana Roşca, Nicoleta Dascălu, Andreea Roşca, Gabriela Ruse, Cristina Ene şi căpitan nejucător Ioan Iovănescu. Pe locul 2 s-a clasat Steaua, iar pe trei Olimpia.

Echipe masculin: Titlul a fost câştigat de CS Dinamo – Centrul Sportiv Braşov, care i-a avut în componenţă pe Victor Crivoi, Alexandru Luncanu, Robert Coman, Gabriel Moraru, Andrei Mlendea, Dacian Crăciun şi Constantin Cosmescu (căpitan nejucător). Locul 2 a fost ocupat de TCB, iar pe trei Dinamo.

CS DInamo Brasov, campioana la echipe masculin

Simplu masculin: Dacian Crăciun (CS Dinamo – Centrul Sportiv Braşov) a câştigat titlul, învingându-l cu 6-4, 6-3, pe Petru Alexandru Luncanu (CS Dinamo – Centrul Sportiv Braşov). Pe locul 3 s-a clasat Teodor Marin (Sport Club Municipal Bacău), care l-a învins în finala mică, scor 6-3, 6-0, pe Alexandru Carpen (AS CS AS Politehnica).

Dacian Craciun, campion national

Simplu feminin: Raluca Olaru (AS CS AS Club Politehnica) a învins-o în finală, cu scorul de 7-5, 6-3, pe Laura Ioana Andrei (CSA Steaua Bucureşti). Pe locul trei s-a clasat Elena Gabriela Ruse (AS CS AS Club Politehnica), care a învins-o, scor 6-4, 3-6, 6-1, pe Patricia Maria Tig (Clubul de Tenis ICMRS Galaţi).

Raluca Olaru, campioana nationala
Medaliatii de la individual

Dublu masculin: Titlul a fost cucerit de Dacian Crăciun (CS Dinamo – Centrul Sportiv Braşov)/ Alexandru Luncanu (CS Dinamo – Centrul Sportiv Braşov), care au învins în finală, cu scorul de 7-6, 6-2, cuplul Tudor Şulea (AS Tenis Club Bucureşti)/ Luca Tatomir (AS Tenis Club Bucureşti). Locul trei a fost câştigat de perechea Vasile Antonescu (AS Tenis Club Bucureşti)/ Lucian Gheorghe (CS TC Pamira).

Campionii de la dublu

Dublu feminin: Titlul a revenit perechii Ioana Ducu (CS Sportul Studenţesc)/ Gabriela Ruse (AS CS AS Club Politehnica), care au învins în finală, cu 6-7(3), 6-1, 11-9, cuplul Oana Simion (CSS 2 Bucureşti)/ Gabriela Talabă (CSA Steaua Bucureşti). Locul trei a fost câştigat de perechea Iuliana Oante (CSS Mircea Eliade Bucureşti)/ Patricia Tig (Clubul de Tenis IMRS Galaţi).

Campioanele de la dublu

Dublu mixt: Titlul a revenit perechii Laura Andrei (CS Steaua Bucureşti)/ Alexandru Carpen (AS CS AS Club Politehnica), care a învins în finală cu 6-1, 6-1 cuplul Iulia Ivaşcu (CSM Târgovişte)/ Vasile Antonescu (AS Tenis Club Bucureşti). Pe locul trei s-a clasat perechea Oana Simion (CSS 2 Bucureşti)/ Robert Coman (CS Dinamo – Centrul Sportiv Braşov).

Campionii de la dublu mixt

OFERTA ZILEI la EMAG: Pentru momente speciale e bine să aveți un aparat foto special. Acesta are o reducere de 250 de lei.