ACASA > Inedit din tenis > Simona Halep, trei victorii în trei meciuri la Sofia. Azi are zi de pauză

Simona Halep, trei victorii în trei meciuri la Sofia. Azi are zi de pauză

Simona Halep si Elina Svitolina la startul meciului

Simona Halep e varianta la scară mai mică a Serenei Williams. Ca și americanca la Istanbul, și românca a câștigat fără să piardă vreun set meciurile din grupa Turneului Campioanelor de la Sofia.

Singura diferență dintre cele două, exceptând numele și valoarea adversarelor, este că Simona a pierdut 16 game-uri în trei meciuri, iar Serena 15. Aseară, în ultimul meci al grupei, Simona a avut nevoie de doar 47 de minute pentru a o învinge cu 6-1, 6-1 pe ucraineanca Svitolina.

Simona are azi zi de pauză, în vreme ce în cealaltă grupă cele 4 jucătoare se vor lupta pentru cele două locuri care duc în semifinale. ”Voi profita de ziua liberă, pentru că vreau să mă recuperez bine și repede și sper că voi juca bine și sâmbătă. Vreau să dau tot ce pot și să mă bucur de semifinala de sâmbătă”, a spus Simona după meci, mulțumindu-le încă o dată fanilor care au venit în număr mare să o susțină.

One thought on “Simona Halep, trei victorii în trei meciuri la Sofia. Azi are zi de pauză