ACASA > Grand Slam > Australian Open > FOTO: Nadal a avut rană deschisă în palma stângă la meciul câştigat cu Nishikori la Australian Open

Rafael Nadal s-a ales cu o rană deschisă în palma stângă

Rafael Nadal s-a calificat azi în sferturile de finală la Australian Open, după o victorie cu 7-6, 7-5, 7-6 în faţa japonezului Kei Nishikori, dar are probleme la palma stângă.

Într-una din pauze, Nadal a fost consultat de medic din cauza unei răni în palma stângă. O bătătură care s-a deschis, dacă se poate spune aşa, dar care nu arată deloc bine. Vedeţi mai jos şi o pozăd e la conferinţa de presă de după meci, în care se vede clar rana pe palma stângă. Următorul adversar al lui Rafa va fi bulgarul Grigor Dimitrov.

AICI vedeţi o poză mai veche, de la antrenament, în care se vede că problemele de sănătate erau ceva mai de demult.

Rana era vizibilă şi la conferinţa de presă

5 thoughts on “FOTO: Nadal a avut rană deschisă în palma stângă la meciul câştigat cu Nishikori la Australian Open