
Monica Niculescu are un început de an foarte bun, așa cum era de anticipat după rezultatele din primele două turnee ale sezonului. Azi, ea s-a calificat în turul trei la Australian Open.
În turul secund al primului turneu de Grand Slam al anului, Monica Niculescu a învins-o cu scorul de 2-6, 6-2, 6-2 pe a 15-a favorită a competiției, germanca Sabine Lisicki. Următoarea adversară a româncei va fi rusoaica Ekaterina Makarova, cap de serie numărul 22, care a trecut în turul secund, cu scorul de 6-2, 7-5, de americanca Irina Falconi.

2 thoughts on “Monica Niculescu a învins-o pe Sabine Lisicki și e în turul 3 la Australian Open!”