
Monica Niculescu s-a calificat în optimile de finală la Hobart. E singura româncă rămasă în cursă în turneele WTA ale săptămânii.
În primul tur al turneului de la Hobart, dotat cu premii de 250.000 de dolari, Monica Niculescu a învins-o cu scorul de 6-2, 6-0, după 58 de minute de joc, pe slovaca Magdalena Rybarikova. Următoarea advesară a jucătoarei noastre va fi nemţoaica Mona Barthel, cap de serie numărul 6.
Tot ieri, Alexandra Cadanţu a fost eliminată în primul tur al turneului de la Hobart. Ea a fost învinsă cu scorul de 7-6, 6-1, după o oră şi 32 de minute de joc, de australianca Olivia Rogowska, beneficiara unui wild card.
AICI vedeţi unde joacă sportivii români în turneele acestei săptămâni.
