ACASA > Romani > Masculin > Florin Mergea > Florin Mergea și Oliver Marach s-au calificat în sferturi la Vina del Mar

Florin Mergea și Oliver Marach s-au calificat în sferturi la Vina del Mar

Florin Mergea

Florin Mergea și partenerul lui, austriacul Oliver Marach, au început cu dreptul sezonul sud-american.

Mergea și Marach, favoriți 3 ai turneului de la Vina del Mar (Chile), s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu, după ce au învins cu scorul de 7-5, 5-7, 11-9, la capătul unui meci dramatic, care a durat o oră și 48 de minute și în care au salvat două mingi de meci, perechea columbiană Santiago Giraldo/ Alejandro Gonzales.

Următorii adversari ai celor doi M vor fi învingătorii din meciul Paolo Lorenzi/ Filippo Volandri (Italia) – Federico Delbonis/ Leonardo Mayer (Argentina).