ACASA > Romani > Masculin > Horia Tecau > Horia Tecău s-a calificat în sferturile de dublu la Zagreb. Victor Hănescu, eliminat la simplu

Horia Tecau

Favoriți 2 ai turneului de la Zagreb, Horia Tecău și Jean Julien Rojer s-au calificat în sferturile de finală. Victor Hănescu a fost învins dramatic în primul tur la simplu.

Să începem cu vestea bună. Horia Tecău și Jean Julien Rojer au câștigat al doilea lor meci în această formulă în 2014 și s-au calificat în sferturile de finală la Zagreb. În primul tur, ei i-au învins cu scorul de 6-2, 6-3 pe germanii Benjamin Becker și Daniel Brands. Următorii lor adversari vor fi ucraineanul Sergey Stakhovsky și rusul Mikhail Youzhny.

La simplu, Victor Hănescu a fost învins, cu scorul de 7-6, 4-6, 7-6 de kazakul Andrey Golubev, la capătul unui meci care a durat două ore și 21 de minute.

Nu uitați, AICI puteți vedea, actualizate, toate rezultatele înregistrate de jucătorii și de jucătoarele noastre de la începutul acestui sezon. Inclusiv, evident, săptămâna în curs.