ACASA > Ultimele știri din tenis > Foto > FOTO: Fanul Roger Federer a suferit din greu la meciul lui FC Basel, de aseară

Roger Federer sufera pentru FC Basel

Roger Federer nu și-a ascuns niciodată simpatia pentru echipa elvețiană de fotbal FC Basel. Aseară însă a avut una dintre acele seri de coșmar prin care orice suporter a trecut de cel puțin câteva ori în viață.

Poza de mai sus a fost postată de fostul lider mondial în timo ce se uita la prelungirile meciului Valencia – FC Basel, din returul sferturilor de finală ale Ligii Europei. În tur elvețienii câștigaseră cu 3-0, dar Valencia a reușit să întoarcă rezultatul și, după 90 de minute, să conducă tot cu 3-0. Nici prelungirile, pe care Federer le-a urmărit la televizor cu înfrigurare, nu au fost mai bune pentru FC Basel și fanii săi, căci spaniolii au mai marcat două goluri și, cu scorul general de 5-3, s-au calificat în semifinale.