
România a învins Serbia cu scorul general de 4-1 după ce, în urmă cu puțin timp, perechea sârbă s-a retras din meciul de dublu.
Monica Niculescu și Irina Begu conduceau cu 2-0 când sârboaicele Jovana Jaksic și Nina Stojanovic s-au retras de pe teren. Oricum, meciul era doar unul de palmares, România asigurânndu-și deja calificarea în Grupa Mondială II a Fed Cup. Vă reamintesc, deși nu cred că mai e nevoie, celelalte puncte ale echipei noastre au fost aduse de Sorana Cîrstea (2) și Simona Halep.