ACASA > Romani > Masculin > Horia Tecau > Horia Tecău și Jean Julien Rojer s-au calificat în semifinale la Washington

Horia Tecău și Jean Julien Rojer s-au calificat în semifinale la Washington

Rojer si Tecau in ATP World Tour Uncovered

Horia Tecău și olandezul Jean Julien Rojer au reușit să se califice în semifinalele probei de dublu de la Washington.

În sferturile de finală, Tecău și Rojer au învins cu scorul de 7-6, 6-2 perechea cotată cu șansa a doua la titlu, formată din austriacul Alexander Peya și brazilianul Bruno Soares. Partida a durat o oră și 21 de minute.

Următorii adversari ai cuplului Tecău/ Rojer vor fi Jonathan Erlich și Rajeev Ram, care au venit din calificări, acolo unde în meciul decisiv au dispus de perechea Marius Copil/ Stakhovski.

One thought on “Horia Tecău și Jean Julien Rojer s-au calificat în semifinale la Washington