ACASA > Inedit din tenis > Raluca Olaru e în sferturile de dublu la Moscova

Raluca Olaru e în sferturile de dublu la Moscova

Raluca Olaru si Shahar Peer

Avem două jucătoare în sferturile de finală ale probei de dublu la turneul WTA de la Moscova!

Raluca Olaru şi israeliancal Shahar Peer s-au calificat în sferturile de finală la Moscova, după ce au trecut în primul tur, cu scorul de 3-6, 6-3, 10-8, după o oră şi 22 de minute de joc, de cuplul Vitalia Diatşenko/ Oksana Kalaşnikova.

Următoarele adversare vor fi ale perechii Olaru/ Peer vor fi învingătoare din meciul dintre Caroline Garcia/Arantxa Parra Santonja, favorite 4 şi Paula Kania/Valeria Solovieva.

Tot azi, dar mai spre dimineaţă, Irina Begu s-a calificat, de asemenea, în sferturile de dublu la Moscova.

Calificarea în această fază este recompensată cu 5.600 de dolari şi 100 de puncte WTA.