ACASA > Inedit din tenis > Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Beijing

Simona Halep Beijing

Simona Halep

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Beijing, după un meci dificil, câștigat în fața nemțoaicei Andrea Petkovic.

În turul secund al turneului WTA de la Beijing, Simona Halep, a doua favorită a turneului, a învins-o cu scorul de 7-6, 5-7, 7-6 pe nemțoaica Andrea Petkovic, cap de serie numărul 15. Partida a durat două ore și 35 de minute.

Următoarea ei adversară va fi învingătoarea partidei dintre Ana Ivanovic și Sabine Lisicki.

2 thoughts on “Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Beijing

1. la începutul anului, în situaţia fizică din setul 2, ar fi abandonat. acum a trecut peste, a trecut şi peste pierderea avantajului din setul 3… despre atitudinea asta vorbim!

1. …cu atât mai lăudablă atitudinea – dorinţa de a câştiga cu petkovic – cu cât probabil că ştia/bănuia că se va retrage