ACASA > Romani > Feminin > Ana Bogdan > Ana Bogdan s-a calificat în sferturile turneului WTA de la Taipei

Ana Bogdan s-a calificat în sferturile turneului WTA de la Taipei

Ana Bogdan

Ana Bogdan
Ana Bogdan

Povestea Anei Bogdan la turneul WTA de la Taipei, dotat cu premii în valoare de 125.000 de dolari, continuă. Venită din calificări, ea a ajuns în sferturile de finală.

În optimile de finală, Ana Bogdan a învins-o cu scorul de 6-3, 6-3 pe chinezoaica Yafan Wang, după o oră şi 15 minute.

Următoarea adversară a Anei va fi învingătoarea partidei dintre Tamarine Tanasugarn (Thailanda) şi Saisai Zheng (China), cap de serie numărul 3.

Prin această calificare, Ana Bogdan va intra în premieră între primele 225 de jucătoare ale lumii. Ea ocupa, luni, poziţia 241 în lume.

(P) Dacă sunteţi în căutare de accesorii pentru smartphone, AICI găsiţi o gamă foarte largă de oferte.