SUNTETI AICI
ACASA > Competitii echipe > Cupa Davis > Cupa Davis Romania – Israel 2-0. Marius Copil a adus al doilea punct al echipei noastre

Cupa Davis Romania – Israel 2-0. Marius Copil a adus al doilea punct al echipei noastre

marius copil australian open romania

marius copil australian open romania
Marius Copil

Start perfect de partidă pentru România în Cupa Davis! Jucătorii noștri conduc cu scorul de 2-0 după prima zi a meciului cu Israelul și calificarea în turul secund al Grupei 1 a Zonei Euro-Africane este doar o formalitate!

În al doilea meci al zilei, Marius Copil l-a învins cu scorul de 6-7, 7-6, 6-4, 6-2 pe liderul israelienilor, ”românul” Dudi Sela, astfel că, după victoria lui Adrian Ungur, din primul meci, România conduce cu scorul general de 2-0.

Sâmbătă, de la ora 15.00, va avea loc meciul de dublu, în care pentru România va juca perechea Horia Tecău/ Florin Mergea.Leave a Reply

Top