ACASA > Romani > Feminin > Irina Begu > Miami Open 2015. Irina Begu s-a calificat în turul 3

Miami Open 2015. Irina Begu s-a calificat în turul 3

irina begu australian open 2015
Irina Begu

Irina Begu a revenit cu victorie în circuit, la Miami Open 2015, după pauza forțată de accidentarea la mușchii intercostali la Rio de Janeiro.

În turul secund al Miami Open 2015, Irina Begu, cap de serie numărul 31, a învins-o cu scorul de 5-7, 6-4, 6-4 pe cehoaica Tereza Smitkova, la capătul unui meci care a durat două ore și un sfert. Mai îmbucurător decât calificarea este, pentru mine, faptul că Irina e sănătoasă și că a putut duce un meci de peste două ore. Asta este cel mai important.

Următoarea adversară a Irinei Begu va fi a șaptea favorită a turneului, poloneza Agnieszka Radwanska, a opta jucătoare a lumii. Cele două s-au mai întâlnit o singură dată, Radwanska impunându-se la Australian Open, în 2013, în faza 32-imilor.