ACASA > Poza zilei > POZA ZILEI, 18 martie 2015: Lacrimi de bucurie la Indian Wells 2015

POZA ZILEI, 18 martie 2015: Lacrimi de bucurie la Indian Wells 2015

indian wells 2015 lisicki lacrimi
Sabine Lisicki a izbucnit in lacrimi la Indian Wells 2015

Lacrimile de fericire sunt tot atât de emoţionante ca şi cele de durere. La Indian Wells 2015, ieri, două jucătoare cunoscute au dat frâu liber emoţiilor după victorii care le-au calificat în sferturile de finală.

Sabine Lisicki, cap de serie numărul 24, a învins-o cu scorul de 6-4, 6-4 pe franţuzoaica Caroline Garcia şi a ajuns în sferturile de finală la Indian Wells 2015. Cum până în acest an ea nu câştigase nici un meci la Indian Wells, lacrimile sunt de înţeles.

De asemenea, elveţianca Timea Bacsinszky, învingătoare cu 4-6, 6-1, 6-1 în faţa Elinei Svitolina, a izbucnit în lacrimi imediat după calificarea în sferturile de finală. Ea a ajuns la 16 meciuri consecutive fără înfrângere şi va juca în faza următoare contra Serenei Williams.