ACASA > Romani > Masculin > Adrian Ungur > Adrian Ungur s-a calificat în sferturile de finală ale challenger-ului de la Torino

Adrian Ungur s-a calificat în sferturile de finală ale challenger-ului de la Torino

adrian ungur brd nastase tiriac

Adrian Ungur

Adrian Ungur continuă cursa la Torino, în cadrul challenger-ului de 42.500 de euro.

Adrian Ungur s-a calificat în sferturile de finală ale challenger-ului de 42.500 de euro după ce a trecut în turul secund, cu scorul de 6-2, 6-2, după o oră şi şase minute, pe argentinianul Marco Trungelliti.

Următorul adversar al lui Ungur va fi învingătorul partidei dintre italianul Gianluca Naso şi britanicul Aljaz Bedene.

La dublu, Adrian Ungur e calificat de asemenea în sferturile de finală. De asemenea, tot în turul 2 au ajuns şi românii Patrick Grigoriu şi Costin Pavăl.