ACASA > Romani > Feminin > Elena Bogdan > Bogota WTA: Elena Bogdan s-a calificat în sferturile de dublu. Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur de simplu

elena bogdan

Elena Bogdan

Elena Bogdan s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Bogota. În schimb, Sorana Cîrstea a fost eliminată în primul tur.

În primul tur al probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Bogota, Elena Bogdan și americanca Nicole Melichar au învins cu scorul de 7-6, 6-4 cuplul Nastja Kolar/ Elise Mertens. În turul secund, Elena Bogdan și partenera ei, care au fost desemnate cap de serie 4, vor juca în sferturile de finală contra cuplului Irina Kromacheva/ Marina Zanevska. Partida va avea loc azi.

În proba de simplu, singura reprezentantă a României, Sorana Cîrstea, a fost învinsă cu scorul de 6-4, 6-1 de americanca Irina Falconi, cap de serie numărul 8, rămânând în continuare fără victorie în probele de simplu în 2015.