ACASA > Inedit din tenis > Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală a Stuttgart

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală a Stuttgart

simona halep stuttgart

Simona Halep la Stuttgart

Simona Halep a debutat cu dreptul în sezonul de zgură.

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Stuttgart. În turul secund, Simona Halep a învins-o cu scorul de 3-6, 6-1, 6-3 pe iberica Garbine Muguruza. O victorie foarte importantă, pentru că e prima pe zgură, dar și pentru că reprezintă finalul unei serii negre a jucătoarei noastre în fața Muguruzei.

În sferturile de finală, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei dintre Sara Errani, învingătoare în primul tur în fața Agnieszkăi Radwanska – poloneza pare mai bulversată decât de obicei de când a început să lucreze cu Navratilova – și Zarina Diyas, care a oferit șocul serii de ieri, învingând-o cu 6-0, 6-0 pe Sabine Lisicki!

Următoarea partidă a Simonei va avea loc vineri și, indiferent de oră, va fi în direct pe DigiSport.