ACASA > Inedit din tenis > Irina Begu a fost eliminată în sferturile de finală la Madrid

Irina Begu a fost eliminată în sferturile de finală la Madrid

irina begu madrid victorie wta

Irina Begu e in sferturi la Madrid

Irina Begu a fost învinsă în sferturile de finală ale turneului de la Madrid.

Azi, în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, Irina Begu a fost învinsă cu scorul de 7-5, 6-3 de cehoaica Petra Kvitova, la capătul unui meci care a durat o oră și jumătate. Următoarea adversară a Petrei va fi Serena Williams, care a obținut în fața Carlei Suarez Navarro cea de-a 50-a victorie consecutivă la un turneu Premier Mandatory, dacă nu ținem cont de retragerea de dinaintea semifinalei cu Simona Halep de la Indian Wells.

La ora 23.00, ora României, Irina va juca din nou, de data asta în sferturile probei de dublu, alături de Lara Arruabarrena. Cele două vor lupta contra perechii spaniole Garbine Muguruza/ Carla Suarez Navarro.

4 thoughts on “Irina Begu a fost eliminată în sferturile de finală la Madrid

1. Deci acum au si mutat meciul de dublu, cand putea sa mai aiba vreo 20-25 min. in plus. :))) omg :/ Macar sper sa fie televizat daca tot l-au mutat. EDIT : Nu e 🙁

La simplu , Kvitova a fost prea buna. cel mai bun meci al anului pt cehoaica :(. Dar saptamana Excelenta pt Irina.