ACASA > Romani > Feminin > Andreea Mitu > Monica Niculescu şi Andreea Mitu sunt în finala calificărilor de la Madrid

Monica Niculescu şi Andreea Mitu sunt în finala calificărilor de la Madrid

indian wells 2015 monica niculescu

Monica Niculescu

Zi foarte bună pentru jucătoarele noastre la Madrid. Andreea Mitu şi Monica Niculescu au ajuns în finala calificărilor!

În primul tur al calificărilor turneului WTA de la Madrid, Monica Niculescu, a cincea favorită a acestei faze, a învins-o cu scorul de4-6, 6-3, 6-0 pe canadianca Gabriela Dabrowski, locul 185 WTA, scor 4-6, 6-3, 6-0. Meciul a durat două ore şi opt minute. Următoarea adversară a Monicăi va fi învingătoarea partidei Katerina Bondarenko (Ucraina) – Marina Erakovic (Noua Zeelandă).

Andreea Mitu a trecut, tot azi, în primul tur al calificărilor, cu scorul de 7-5, 7-6, într-o oră şi 37 de minute, de rusoaica Alla Kudriavtseva. Următoarea advrsară a Monicăi va fi olandeza Richel Hogenkamp.

Dacă vor reuşi să învingă în meciurile de sâmbătă, Monica şi Andreea vor ridica la 5 numărul româncelor de pe tabloul principal de simplu. Azi, Simona Halep, Irina Begu şi Alexandra Dulgheru şi-au aflat adversarele.

Dacă vreţi să vedeţi pe viu meciurile din capitala Spaniei şi ştiţi cum să faceţi rost de bilet, AICI găsiţi câteva oferte de mini-vacanţe la Madrid.

One thought on “Monica Niculescu şi Andreea Mitu sunt în finala calificărilor de la Madrid