ACASA > Romani > Feminin > Simona Halep a fost învinsă de Kristina Mladenovic în sferturi la Birmingham

Simona Halep a fost învinsă de Kristina Mladenovic în sferturi la Birmingham

Kristina Mladenovic a învins-o astăzi în sferturile de finală ale turneului de la Birmingham (731.000 USD) pe Simona Halep cu 2-6, 6-0, 7-6(4).

După un primt set, dominat clar de Simona, Mladenovic care se anunţa de la început o adversară redutabilă, ea având un an bun (locul 27 în “Road to Singapore”) şi o creştere de formă constantă şi-a revenit, beneficiind şi de prăbuştirea jocului Simonei şi a câştigat setul 2 cu un halucinant 6-0.

Setul decisiv a fost un adevărat thriller în ceea ce priveşte scorul, Simona a recuperat de la 3-5, dar nu a avut forţa mentală să se impună în tie-break.

.

.

.

.

2 thoughts on “Simona Halep a fost învinsă de Kristina Mladenovic în sferturi la Birmingham