ACASA > Inedit din tenis > US Open 2015: Irina Begu și Raluca Olaru au fost eliminate în optimile de dublu

US Open 2015: Irina Begu și Raluca Olaru au fost eliminate în optimile de dublu

Irina Begu

Irina Begu
Irina Begu

Irina Begu și Raluca Olaru au părăsit turneul de dublu de la US Open după un meci dramatic, cu taiwanezele Chan.

În optimile de finală ale probei de dublu din cadrul US Open, Irina Begu și Raluca Olaru au fost învinse cu scorul de 5-7, 6-1, 7-6 de taiwanezele Chan/ Chan, favorite 9 ale competiției.

Partida a durat două ore și 39 de minute, doar setul decisiv având o lungime de 72 de minute! Irina și Raluca erau ultimele românce din proba de dublu de la US Open.

One thought on “US Open 2015: Irina Begu și Raluca Olaru au fost eliminate în optimile de dublu